Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Utilități drum comun
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Utilități drum comun

Dacă nu putem baga apa și lumina pe drumul comun fără acceptul notarial al celuilalt coproprietar atunci ce este de făcut deoarece nu îl da de Bună voie. Cu toate ca pe drumul comun are coproprietarul tot pe acest drum utilitatile?
Deschide=ti o actiune in instanta pt obligarea acestuia de a avea acces la apa si electricitate