Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Adeverinta de vechime si adeverinta cu stagiu de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Adeverinta de vechime si adeverinta cu stagiu de cotizare

Buna ziua,
Daca unei persoane i-a incetat contractul in luna ianuarie ,iar in luna februarie nu a primit adeverinta de vedchime si adeverinta cu stagiu de cotizare (desi in luna ianuarie a trimis mail de pe adresa personala catre departamentul de resurse umane ca doreste eliberarea respectivelor documente in luna februarie), in acest caz va trebui sa se prezinte la fostul loc de munca si sa faca cerere pentru eliberarea acestor documente? sau este in regula si mailul trimis?
Sau cum ar trebui procedat?
Poate fi luat in considerare si email-ul respectiv.