Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Partaj
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Partaj

Buna seara. Am nevoie de putin ajutor va rog. Am pu proces de partaj, am avut evaluarea, dar acel expert ă supraevaluat bunurile. Am cerut in instanță reexpertiza cu un nou expert la care S a respins solicitarea de a se reface reportul de expettiza si S a respins si solicitarea de a se dispune desemnarea unui consultant parte. E posibil asa ceva? Sa nu ai drrptul sa te aperi? Si ce as putea sa fac in cajul asta. Va multumesc.
Buna seara,
Expertul parte se solicita si se arata cine este la termenul cand se stabileste si expertul de instanta.
Aveti avocat?
Daca da atunci discutati cu el care este strategia de urmat.
Este complicat sa stii procedura in astfel de dosare cand nu ai cunostinte de drept.