Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratia unica
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratia unica

Buna!
1. Am un pfa si In 2019 estimez un venit sub plafon;
2. voi da in chirie in 2019 ca si persoana fizica (nu ca pfa cu CIF), un apartament in regim hotelier care il declar pe norma de venit.
Cum completez declaratia avand 2 surse de venit una pe sistem real cu CIF una pe norma de venit ca PF?
carmen_sabau05, utilizator
Daca il dau in regim hotelier numai 3 luni, apoi in chirie lungă cum declar? Imi trebuie si casa de marcat, da? Si casa de marcat va fi valabila si la regim hotelier si la chirie lungă? Am nevoie de acordul vecinilor?
carmen_sabau05, utilizator