Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Ce pasi trebuie urmati ?
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Ce pasi trebuie urmati ?

Buna. In 23.02.2019 am suferit o fractura de maleola care a necesitat onterventie chirurgicala de urgenta. Fractura a fost cauzata de cazatura pe scarile acoperite partial de gheata ale unui magazin. Va rog sa-mi spuneti ce pasi trebuie sa urmez pentru recuperarea prejudiciului . Va multumesc.
daca prin prejudiciu intelegeti fractura, puteti intenta actiune in raspundere civila delictuala
Buna. Va multumesc pentru raspuns. La prejudiciu ma refeream in sensul de cheltuieli dupa operatie si altele care vor irma tinând cont ca mai am nevoie de inca o interventie chirurgicala si s-ar putea sa fiu apt de munca abia dupa 3-4 luni de la prima interventie. Va multumesc.

Adrian Dimitriu a scris:

daca prin prejudiciu intelegeti fractura, puteti intenta actiune in raspundere civila delictuala

Buna seara.va rog sa-mi spuneti daca ma incadrez in temei legal pentru a deschide actiune in instanta.sunt 4 luni de la accident si 3 luni de la sesizarea OPC..mentionez ca domnul avocat a facut o adresa spre firma rclamata in sensul de inpacare amiabila dar nu am primit nici in raspuns din partea SC. Va multumesc. !
lucyanb, utilizator