avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 952 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Procura notariala
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Procura notariala

Dacă mama este decedata, tatăl minorului poate face o procura notariala prin care bunica materna sa poată călătorii cu minorul? Ei sunt stabiliți în Franța și ar vrea sa vina în vacanta în România și astfel sa poata trece de vama fără probleme atât la venire cât și la plecare.
Mulțumesc anticipat pentru răspunsuri!
Cel mai recent răspuns: Gabriel Klein Kiritescu , utilizator 22:49, 18 Martie 2019
Buna seara,
DA!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum sa procedez in acest caz??? julius jr julius jr Doamna Romanca stabilita in Italia cu un copil minor{6 ani},provenit dintr-o casatorie anterioara,incredintat spre crestere si educare mamei sale prin ... (vezi toată discuția)
Consiliere pentru copil minor [ plecarea in vacanta in ue] ioanaiuliana ioanaiuliana Sunt bunica unui minor [ bunica din partea tatalui ].Minorul este in ingrijirea noastra inca de la varsta de 5 sau 6 ani . Actual , are 14 ani . Parintii ... (vezi toată discuția)
Minor de 16 ani poate calatori singur in strainatate? axa7070 axa7070 buna , poate calatorii singur in stainatate un minor de 16 ani? Problema mea este cred destul de des intalnita . Ambii parinti sunt plecati la munca in ... (vezi toată discuția)