Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie maternitate la studenti
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie maternitate la studenti

Buna ziua,
Daca sunt studenta la nivel licenta an 3, iar cand urmeaza sa nasc voi fii la master in anul 1, avand in vedere ca exista cele 3 luni de vacanta intre nivel licenta si master, se iau in considerare ca fiind 12 luni consecutive de studii si pot primi indemnizatie de maternitate?
Multumesc anticipat!
Sper sa nu ma insel... Da. Indemnizatia, daca nu ati lucrat intimpul facultati, se va calcula la nivelul salariului minim brut pe tara, adica 85 la suta din 2080 lei
Ati mai postat problema dvs si aici
www.avocatnet.ro/forum/discu...