Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie urmas
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie urmas

Pot reveni la pensia Mea de drept și pot obține un sfert din pensia soțului decedat?mentionez ca primesc pensia soțului jumătate?
Legea care este acum în vigoare nu permite acest lucru. Trebuie să alegeți între pensia de urmaș și pensia de drept.