Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... contract colaborare asociatie de proprietari cu pf ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

contract colaborare asociatie de proprietari cu pf neautorizata

Buna ziua,
Conform legislatiei in vigoare, poate fi contractata o persoana fizica neautorizata sa presteze servicii de renovare (montaj gresie/faianta, zugravit, etc) pentru o asociatie de proprietari?
Sau care ar fi alta solutie, in afara de angajarea persoanei respective sau de crearea unei PFA?
multumesc
Daca respectivele lucrari pe care le faceti pot fi prinse intr-un singur contract, cu o durata limitata si care sa nu fie repetat pentru a nu capata valente de munca repetitiva, puteti face o conventie civila, Se platesc contributiile catre buget si evidentiaza in declaratiile fiscale.