Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie ptr limita de varsta persoana cu handicap
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie ptr limita de varsta persoana cu handicap

Pentru a iesii la pensie pentru limita de varsta, daca as avea 34 de ani stagiu de cotizare iar ca persoana cu handicap grad 2 imi trebuiesc 2 treimi din stagiul normal de cotizare respectiv din 35=2/3 => 23,3 ani Punctajul anual total se imparte la 23,3 si nu la 35 ani... Asa o fi?
La 2/3 din 35.