Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Se poate vinde online prin firma unui prieten?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Se poate vinde online prin firma unui prieten?

Buna ziua, imi cer scuze daca mai exista aceasta intrebare dar nu am stiut sa fac research. Intrebarea mea este, se poate vinde online prin intermediul unui SRL ce il detine un prieten/membru familie? Eu nu am firma si as dori sa stiu daca este o ilegalitate prin a vinde, a plati TVA si alte costuri ce le suporta firma.
Sau, exista vreun cost anual/lunar pentru Intreprindere individuala in vanzari online, inafara de TVA ?
Cel mai indicat ar fi sa va infiintati propria firma si sa faceti ce doriti pe ea.
Daca apar probleme el va raspunde caci nu dumneavoastra vindeti ci el. Dumneavoastra nu apareti in acte acolo.