Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Declaratia unica pentru venit din inchiriere
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Declaratia unica pentru venit din inchiriere

Am o intrebare,daca inchiriez luna aceasta un apartament dar nu am posibilitatea sa depun declaratia in termen de 30 de zile ce sanciuni as putea sa sufar?mentionez ca sunt plecat in strainatate si nici nu am cum sa'mi fac cont la ANAF deoarece nu am acea scrisoare de la ei.
george-neagu, moderator
Puteti sa folositi si numarul de inregistrare de pe o decizie de impunere primita de la finante din 2013 incoace. Puteti sa mai intarziati cu depunerea cateva zile dar nu cu lunile.
Ideea este ca anul trecut am cumparat apartamentul si nu am primit nimic pe 2013.Ce sanctiuni ar fi daca puteti sa-mi spuneti va rog.