Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Refuz plata despagubiri ANRP
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Refuz plata despagubiri ANRP

Buna ziua,
Am primit de la Tribunalul Bucuresti respingerea contestatiei prin care ANRP a dispus neplata despagubirilor in baza legii 10/2001 pentru o constructie demolata pe motivul ca cererea facuta de subsemnatul in 2002 nu era trecuta denumirea de imobil ci doar teren. Terenul trecand in proprietatea statului conform legilor de atunci. Deci s-a decis ca nu meritam diferenta de bani pe constructie(actele trimise demanstrand ca evaluarea fusese subestimata), datorita faptului ca nu s-a specificat ca dorim despagubirile si pentru constructie.
Mai este ceva de facut in aceasta situatie?
Multumesc
GeorgeMitea, utilizator
Probabil exista calea de atac a apelului pe care puteti sa o exercitati.
Aceasta cale exista dar in ce masura se mai poate schimba solutia atata timp cat nu mai exista alte inscrisuri sau probe? Sa cer o regandire a faptului ca legea a fost data pentru a repara
abuzurile statului? E cam complicat.
Multumesc oricum pentru raspuns.
GeorgeMitea, utilizator
Nimeni nu va poate răspunde fără sa cunoasca speta dvs , motivele pt care a fost respinsă acțiunea etc.Daca nu ati avut av angajat posibil ca acum sa fie tarziu.