avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 474 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Registru de casa
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Registru de casa

Buna ....am o ii si as dori sa aflu cum trebuie completat registrul de casa daca este necesar...Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 12:02, 29 Martie 2019
La intreprinderea individuala nu trebuie sa completati registrul de casa ci doar registrul jurnal de incasari si plati, registrul inventar si registrul de evidenta fiscala.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contabilitatea pentru cazan tuica danutzadani danutzadani Vreau sa ma autorizez ca intreprindere individuala - distilarea, rafinarea si mixarea bauturilor alcoolice - cazan de tuica.As dori sa-mi spuneti ce documente ... (vezi toată discuția)
Ce registre, acte am nevoie pentru o intreprindere individuala cu prestari servicii? contabilitate in partida simpla aaalleecczzz aaalleecczzz Buna seara, Am o Intreprindere Individuala de prestari servicii, contabilitate in partida simpla, sistem real si as dori sa stiu ce registre trebuie sa ... (vezi toată discuția)
Cum se inregistreaza actele la un i.i. Florin70 Florin70 Buna seara am o inteprindere individuala recent deschisa cu obiectul de activitate comert cu amanuntul neplatitor de tva ,si as vrea sa stiu cum pot face ... (vezi toată discuția)