Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... revenire reparatie rca
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

revenire reparatie rca

Stie cineva cum se procedeaza in situatia in care in urma unui accident am reparat masina pe rca-ul celui vinovat, dar ulterior a aparut o defectiune.

Se pare ca dupa ce reparatia a fost finalizata, dupa ce masina a mai rulat cateva sute de km (100- 150 km) s-a aprins martorul in bord pentru senzorul ABS.
La accidentul a fost lovita roata fata, iar la momentul constatarii totul a fost ok si nu a aparut aceasta eroare.

Am facut o constatare la alt service si conform celor spuse de service rulmentul s-a deplasat si astfel a deteriorat senzorul.
Acum trebuie inlocuit rulmentul si senzorul.

Intrebarea mea este: Se mai poate face un demers la asigurator sau la service?

Multumesc!
Dacă la constatarea avariilor nu s-a constatat defecțiunea și nici la finalizarea reparației asiguratorul nu vă poate ajuta.
Vă puteți adresa service-ului dacă reparația are garanție și dacă vă aflați în interiorul acesteia.
ing. Ioan Ciobanu
Multumesc pentru raspuns!
Voi verifica daca mai am garantie.
Au trecut 4 luni de la eveniment.
Nu are legatura cu nr de km?