Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... \"Valabilitate\" hotare de divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

"Valabilitate" hotare de divort

Buna ziua,

Am incheiat procesul de divort la sfarsitul lunii ianuarie 2019, si inca nu am primit acasa de la judecatorie hotarea de divort, Vroiam sa va intreb de cand este " valabila " aceasta hotarare? de cand s-a pronuntat sau...ideea este ca fostul sot nu a achitat inca pensia alimentara, fiului nostru....Nu stiu cum sa procedez, dupa cat timp il pot da in judecata pentru neplata?

Multumesc anticipat!
Dupa ce vi se comunica hotararea, o puteti legaliza si pune in executare prin mijlocirea unui executor judecatoresc.
Puteti formula si o cerere de urgentare a redactarii.
Multumesc!