Forum Discuţii juridice Executare silită Radiere ipoteca in cazul unei hotarari date de instanta
Discuție deschisă în Executare silită

Radiere ipoteca in cazul unei hotarari date de instanta

Buna seara.Va rog mult sa ma ajutati intr o problema.Am avut un proces penal, in urma unei plangeri penale intentata de o banca la care am un credit restant garantat cu ipoteca imobiliara. banca s a constituit ca parte civila in procesul penal pt. Recuperarea datoriilor.Instanta Curtea de apel m a achitat in procesul penal si a inlaturat obligatia de plata a datoriilor solicitate de banca.
Intrebarea este daca eu acum in baza hotararii instantei pot solicita radierea ipotecii ? Sau banca poate valorifica ipoteca? Multumesc.
Poate raspunde cineva va rog ?
tushu, utilizator
Company advising

tushu a scris:

Buna seara.Va rog mult sa ma ajutati intr o problema.Am avut un proces penal, in urma unei plangeri penale intentata de o banca la care am un credit restant garantat cu ipoteca imobiliara. banca s a constituit ca parte civila in procesul penal pt. Recuperarea datoriilor.Instanta Curtea de apel m a achitat in procesul penal si a inlaturat obligatia de plata a datoriilor solicitate de banca.
Intrebarea este daca eu acum in baza hotararii instantei pot solicita radierea ipotecii ? Sau banca poate valorifica ipoteca? Multumesc.