avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 900 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Faliment
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Faliment

Am un SRl la care de curind am inchis toata activitatea , am platit toti furnizorii mai am datorii la ANAF de aceea as dorii sa cer falimentul.
Cum inchei contractul de munca al administratorului ?
Ce demersuri trebuie sa fac pt a cere falimentul ?
Cel mai recent răspuns: GRINSOLV IPURL , Practician in insolventa 09:39, 18 Septembrie 2019
MULTUMESC
sint atit de lasa ca de frica nu am depus inca nici o cerere de intrare in faliment,am totoaminat creind ca sau voi putea esalona sau va cere anafu falimentul
Ai am vazut ca sa dezbate legea cu inchisoare pt nevirare contrib.
mai am vreo sansa sa scap de inchisoare ?
Cit costa angajarea unui avocat in domeniu?
multumesc
Orice act normativ se aplica actelor si faptelor petrecute in perioada in care este in vigoare.
Prin urmare o lege viitoare nu se va aplicat faptelor din trecut.
Daca vreti imi puteti da un telefon fara niciun cost.

Sper sa va fie de folos informatiile.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara , am si eu o intrebare. am o firma care am deschis-o ... mariodurlej mariodurlej Buna seara , am si eu o intrebare. Am o firma care am deschis-o din 2008 si nu a fost folosita niciodata ,pana in 2014 am depus bilanturile dupa plecand ... (vezi toată discuția)
Insolvență colina colina Bună ziua, Dacă sunt o persoana juridică, care și-a încetat activitatea în 2014, in urma nereușitei de a face suficient profit încât să ies in ... (vezi toată discuția)
Lichidare firma inscrisa in masa credala a altei societati consuello consuello Buna ziua, se poate inchide/lichida o societatea, care este inscrisa in masa credala a unei alte societati ce este in procedura de faliment ? Societatea are ... (vezi toată discuția)