Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Faliment
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Faliment

Am un SRl la care de curind am inchis toata activitatea , am platit toti furnizorii mai am datorii la ANAF de aceea as dorii sa cer falimentul.
Cum inchei contractul de munca al administratorului ?
Ce demersuri trebuie sa fac pt a cere falimentul ?
MULTUMESC
sint atit de lasa ca de frica nu am depus inca nici o cerere de intrare in faliment,am totoaminat creind ca sau voi putea esalona sau va cere anafu falimentul
Ai am vazut ca sa dezbate legea cu inchisoare pt nevirare contrib.
mai am vreo sansa sa scap de inchisoare ?
Cit costa angajarea unui avocat in domeniu?
multumesc
Orice act normativ se aplica actelor si faptelor petrecute in perioada in care este in vigoare.
Prin urmare o lege viitoare nu se va aplicat faptelor din trecut.
Daca vreti imi puteti da un telefon fara niciun cost.

Sper sa va fie de folos informatiile.