Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Decizie de impunere anuala
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Decizie de impunere anuala

Am primit o decizie de impunere anuala pentru anul 2015, dar eu nu am avut servici sau activități independente așa cum spun ei. Ce pot face? Se poate verifica în vreun fel greșeala?
Daca chiar sunteti convinsa ca nu ati avut astfel de activitati sau chiar colaborari pe conventie de prestari servicii, mergeti cat mai repede la inspectorul de la finante cu decizia primita si cereti sa va lamureasca de unde e acel venit.
Ce anume vi se comunica,impozit pe venit,CASS?.Trebuie sa aveti atasat in anexa venitul pentru care ati fost impus.

bdanela a scris:

Am primit o decizie de impunere anuala pentru anul 2015, dar eu nu am avut servici sau activități independente așa cum spun ei. Ce pot face? Se poate verifica în vreun fel greșeala?