avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 365 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Decizie de impunere anuala
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Decizie de impunere anuala

Am primit o decizie de impunere anuala pentru anul 2015, dar eu nu am avut servici sau activități independente așa cum spun ei. Ce pot face? Se poate verifica în vreun fel greșeala?
Cel mai recent răspuns: bellefille , utilizator 19:17, 10 Aprilie 2019
Daca chiar sunteti convinsa ca nu ati avut astfel de activitati sau chiar colaborari pe conventie de prestari servicii, mergeti cat mai repede la inspectorul de la finante cu decizia primita si cereti sa va lamureasca de unde e acel venit.
Ce anume vi se comunica,impozit pe venit,CASS?.Trebuie sa aveti atasat in anexa venitul pentru care ati fost impus.

bdanela a scris:

Am primit o decizie de impunere anuala pentru anul 2015, dar eu nu am avut servici sau activități independente așa cum spun ei. Ce pot face? Se poate verifica în vreun fel greșeala?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Obligativitate plata cass chance1 chance1 Buna seara! Sunt o persoană fără venituri de la sfârșitul anului 2014. Azi am primit de la ANAF o decizie de impunere Cass pe anul 2015 in valoare de 358 ... (vezi toată discuția)
Decizie de impunere anuala anul 2015 Vion Vion Buna ziua, Prin intermediul spatiului virtual ANAF am primit acum câteva zile “decizia de impunere anuală pentru stabilirea contribuției de asigurări ... (vezi toată discuția)
Cass 2014 pfa GarantCont GarantCont In 2014 cass sa platit in cursul anului la venit estimat dupa care in 2015 sa facut regularizare. Stie cineva de ce fiscul a emis decizii de impunere ptr cass ... (vezi toată discuția)