Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract de munca

O societate comercială care are obiect de activitate-Construcții, înființează un punct de lucru. Angajații care lucrau pentru diverși clienți( in baza contractelor de prestări servicii ) vor lucra si la punctul de lucru. Sunt apropiate ca si locație. O zi la punct / o zi la client. Cum se modifica CIM in aceasta situație?
Mulțumesc!
Se va modifica clauza referitoare la locul de munca.... se vor mentiona exact locurile unde isi vor desfasura activitatea.
Cornel Vasile, Consilier juridic

Cornel Cu act adițional, nu? M-am gândit sa scriu ca munca se va desfășura atât la punctul de lucru situat in ... cat si la terți in baza contractelor de prestări servicii încheiate cu aceștia. Ar fi ok?
Intr-adevar, cu act aditional se va modifica c.i.m.

Cornel Vasile Va mulțumesc frumos!