Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie crestere copil

Daca ai lucrat 12 luni, apoi ai demisionat si urmatoarele 12 luni nu ai lucrat, iar la sfarsitul perioadei de 24 luni nasti, vei primi indemnizatia de crestere copil ?
In legislatie scrie ca este media veniturilor nete aferente ultimelor 12 luni din cele 24 de luni.
In cazul in care ai lucrat doar in primele 12 luni (din 24 de luni), cum se calculeaza ?
Multumesc
Se ia in calcul veniturile nete realizate in cele 12 luni eligibile pentru CCC.