Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... cale extraordinara de atac penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

cale extraordinara de atac penal

Avand calitate de parte vatamata intr-un dosar penal, va rog sa imi spuneti daca exista(care ar fi) cale extraordinara de atac in cazul respingerii ca nefondata in baza art. 341 alin. 6 lit. a C. proc. pen. a unei plângeri a soluţiei de neurmărire/netrimitere judecată (art.340 NCPP) împotriva ordonanţei procurorului, in conditiile in care in ordonanta de clasare organul de urmarire penala a introdus o noua parte vătămata de care nu mi-a adus la cunostinta si care a pledat in favoarea reclamațiilor, iar in cursul judecații pe camera preliminara judecătorul a citat partea ca intimat?
Incheierea este definitivă.