Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Efectul certicatului de handicap...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Efectul certicatului de handicap...

Efectul certicatului de handicap (scutire de impozit pe salarii) se extinde si pe sume calculate conform unor hotarari judecatoresti pentru perioada 2008-2010 ? Certificatul este valabil 2018-2019.
Facilitatea scutirii impozit drepturi salariale se aplica strict pentru perioada valabilitatii certificatului de incadrare in grad de handicap
Cum precizati ca certificatul medical are valabilitate 2018-2019 ,,nu beneficiati de facilitatea scutririi impozit drepturi salariale aferent anului 2008-2010
Cum demonstrez asta ? Eu sunt cel care trebuie sa-i platesc. Nu gasesc nimic...Sunt diferente salariale pentru perioada 2008-2010, calculate conf.unor hotarari judecatoresti, certificatul fiind valabil acum la data platii.
Va rog mult !!!!!!!!!!!!!!!!!Nu stiu daca este corect sa nu-i retinem impozit!