Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... contributia financiara a fiecarui sot -importanta la ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

contributia financiara a fiecarui sot -importanta la partaj?

Suntem in divort si,probabil va urma partajul,sotul meu ridicand tot mai multe pretentii nu se intrevad sanse pt o intelegere amiabila.
Din cei 7 ani de cand suntem casatoriti ,sotul meu a lucrat aprox 3 ani si jumatate,pe parcursul intregii perioade avand rate la un credit ipotecar.
Primul apartament l-am achizitionat avand 1/3 din bani de la parintii mei,iar diferenta de la banca ,dintr-un imprumut pe care l-am facut pe numele nasilor nostri deoarece nu ne-am fi incadrat,sotul meu neavand serviciu la momentul respectiv.
Cum as putea sa demonstrez toate astea in instanta?
:offtopic: Nu redactati mesaje consecutive, editati mesajul anterior. Multumesc.