Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozit pe venit
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozit pe venit

Am facut o cesionare a unei promisiuni bilaterale de vanzare cumparare garsoniera , trebuie declarat si platit impozit pe venit ?
Doar daca ati primit bani pentru aceasta cesiune si daca depaseste 12*minimul pe economie.
Am primit bani , si depaseste acest venit ; ce trebuie sa fac pentru a declara acest venit ?
Situatia este in felul urmator : eu am platit rate , iar cesiunea a fost de 3000 Euro + valoarea ratelor , trebuie sa platesc impozit si in acest caz ?