Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Art.28 al.(1) lit.m) din HCL Timisoara nr. 371/2007
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Art.28 al.(1) lit.m) din HCL Timisoara nr. 371/2007

M ar interesa acest articol, nu l găsesc întreg plus modificarile.
Art.28 al.(1) lit.m) din HCL Timisoara nr. 371/2007. Mulțumesc
Poate va ajuta link-ul de mai jos.
Nu am gasit litera m) la acel articol [ link extern ]
Da, mulțumesc m a ajutat în mare parte. Având următoarea situație ma întreb dacă nu ar avea un termen, nr de zile cu care sa se interzică parcarea într o anumita zona, având în vedere ca se știe când e Paștele, și poate proprietarul nu este în localitate....
De la ora 19 ieri seara în zona, piața romanilor, piața Traian se împart somații, de către politia locală, ca locatarii sa și ia mașinilor parcate regulamentar, cu telparc plătit, pt 2 zile ca să se poată,, serba,, pastele catolic. Atașez hotărârea despre care se vb.... Menționez ca politia care a stat și peste noapte la locul respectiv așteaptă sa vina proprietarul la mașină, după care ii ia foaia cu somația, nelăsând somația proprietarului.

1.Precizez ca biserica are parcare proprie pe toata latimea frontală, închisa cu lacăt.
2,Pastele nu e nici miercuri nici joi...
3amenzile și ridicatul mașinii se dau pt contravenții încălcarea legii. În acest caz fiind ce?
4.Ce se întâmplă dacă proprietarul nu este în localitate, se ridica mașina? (este legal)