Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Retragere numerar PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Retragere numerar PFA

Buna ziua,
Retragere numerar de la banca, cont pfa, se trece in Registru-Jurnal de Incasari si Plati? Se apara in extras de cont, ce se face cu el?
Comision pentru retragere este deductibil?
Multumesc.
Da, pentru ambele intrebari.