Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cota de mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cota de mostenire

Bunicii mei, actualmente decedati , au avut 4 copii. Unul dintre acestia a decedat inaintea ambilor parinti lasand in urma sotia si un copil( actualmente major). Acum se va deschide succesiunea asupra bunurilor imobiliare. Cei trei frati si urmasul celui de-al patrulea beneficiaza de aceeasi cota din mostenire?
da, va lua partea care i se cuvenea tatalui sau.