avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1227 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... insarcinata in perioada somajului
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

insarcinata in perioada somajului

Beneficiez de somaj din o7.08.2009,inainte am avut intrerupere 4 luni,nu am reusit sa adun actele pt dosar (probl.cu cartea de munca).in cazul in care as ramane insarcinata lunile urmatoare as beneficia de indemnizatie?
Cel mai recent răspuns: Kitte , utilizator 22:11, 23 Noiembrie 2009
Daca ati ramane insarcinata luna aceasta, data nasterii ar fi undeva in luna august. Deci cam la limita.
De luna viitoare puteti ramane insarcinata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot beneficia de ccc daca sunt in somaj izabela cristina izabela cristina Pe 6 august im expira indemnizatia de somaj iar eu sunt insarcinata in trei luni...ce pot face sa beneficiez de concediu prenatal?ce solutii am? (vezi toată discuția)
Indemnizatia pentru ccc preda_2003 preda_2003 cum pot recupera trei luni in care angajatorul mi-a intrerupt cartea de munca si acum nu ma mai incadrez la indemnizatia de crestere a copilului intrucat am ... (vezi toată discuția)
Primesc indemnizatie pt cresterea copilului daca raman somera? anca nagy anca nagy buna ziua!sunt anca am 25 de ani si muncesc cu ultimul contract de munca din 1 septembrie(am mai muncit 3 ani jumate cu carte de munca pe urma am pauza de un ... (vezi toată discuția)