Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... insarcinata in perioada somajului
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

insarcinata in perioada somajului

Beneficiez de somaj din o7.08.2009,inainte am avut intrerupere 4 luni,nu am reusit sa adun actele pt dosar (probl.cu cartea de munca).in cazul in care as ramane insarcinata lunile urmatoare as beneficia de indemnizatie?
Daca ati ramane insarcinata luna aceasta, data nasterii ar fi undeva in luna august. Deci cam la limita.
De luna viitoare puteti ramane insarcinata.