Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Calculare cote teren intravilan
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Calculare cote teren intravilan

Bună ziua. Locuiesc în curte cu un vecin. În planul de situație din1957 scrie cotă teren intravilan și procentul fiecărui apartament. În cf este trecut procent din curte comuna. La mine este calculat corect și intabulat. La vecinul meu este calculat greșit și intabulat greșit 20mp în plus. Pot cere înscriere corecta în cf cota teren intravilan și cotele aferente apartamente conform planului de situație care a fost la baza înscrierii în cf? Va mulțumesc pentru ajutor.
ca sa pretindeti corectia, e nevoie sa dovediti ca aveti un interes legitim. or daca dvs nu sunteti prejudiciat, nu vad cum. solicitarea trebuie s-o faca cel prejudiciat
La mine în cf este trecut procent 61,08%. Și 301/521 (greșit) 318/521 corect, iar la vecinul meu 31.85% si220/521(greșit) 203/521 corect. Cum pot rezolva problema deoarece la un apartament apare-17mp iar la altul+17mp. Vă rog să mă ajutați sa rezolv problema. Vă mulțumesc.