Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Suprafata apartamnet
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Suprafata apartamnet

Platesc impozit pentru o suprafata apartamnet si parti comuna de 75mp+25mp (75.00 mp ocupat + 25.00 mp neocupat) , Total:
100.00 mp,
Cum pot obtine cit este suprafata locuibila (apartament) si parti comune, curte.

Doina

@doinaVis. Este posibil ca suprafata utila (la interior) sa fie 55 mp, iar suprafata construita (la exterior) sa fie 75 mp. Pt ca din ce spuneti, 75 mp teren ocupat si 25 mp teren neocupat, cam asa ar rezulta. De aici si neintelegerile.
L-am mostenit de la bunica. O sa cer la cira financiara sa-mi explice cum sa clculat suprafata pentru impozit, la cadastru este apartamentul masurat. sper sa primesc explicatii de la impozit. Multumesc pentru raspunsuri.