Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Procură
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Procură

Bună ziua! Este valabilă o procură făcută în România pentru a lua altcineva o sumă de bani de la stat în Suedia? Procura trebuie făcută la ambasada Suediei din România sau la un notar obișnuit și tradusă ?
Suma de bani reprezintă o restituire a impozitelor platite la stat.
Buna ziua!
Sa intrebe persoana ce va ridica banii, sau beneficiarul, autoritatile de acolo, ce varianta accepta. se aplica legislatia de acolo...
Sau intrebati la ambasada, am observat ca sunt foarte activi pe Fb...
O puteti face la orice notar din Romania, si ulterior sa o traduceti.
Numai sa stiti exact care e operatiunea, ce reprezinta suma si de la ce institutie.

Mulțumesc!
AlexiaC a scris:

Bună ziua! Este valabilă o procură făcută în România pentru a lua altcineva o sumă de bani de la stat în Suedia? Procura trebuie făcută la ambasada Suediei din România sau la un notar obișnuit și tradusă ?
Suma de bani reprezintă o restituire a impozitelor platite la stat.