avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 170 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Procură
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Procură

Bună ziua! Este valabilă o procură făcută în România pentru a lua altcineva o sumă de bani de la stat în Suedia? Procura trebuie făcută la ambasada Suediei din România sau la un notar obișnuit și tradusă ?
Suma de bani reprezintă o restituire a impozitelor platite la stat.
Cel mai recent răspuns: AlexiaC , utilizator 13:20, 6 Iulie 2019
Buna ziua!
Sa intrebe persoana ce va ridica banii, sau beneficiarul, autoritatile de acolo, ce varianta accepta. se aplica legislatia de acolo...
Sau intrebati la ambasada, am observat ca sunt foarte activi pe Fb...
O puteti face la orice notar din Romania, si ulterior sa o traduceti.
Numai sa stiti exact care e operatiunea, ce reprezinta suma si de la ce institutie.

Mulțumesc!
AlexiaC a scris:

Bună ziua! Este valabilă o procură făcută în România pentru a lua altcineva o sumă de bani de la stat în Suedia? Procura trebuie făcută la ambasada Suediei din România sau la un notar obișnuit și tradusă ?
Suma de bani reprezintă o restituire a impozitelor platite la stat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Procura viarelly viarelly mama,care momentan e i italia, doreste cand merg la ea sa imi faca o procura cu care sa o reprezint aici in mai multe domenii! am o intrebare,,,,trebuie ... (vezi toată discuția)
Casatorie in olanda intre un cetatean roman si un cetatean olandez Marianna86 Marianna86 Buna ziua, Sunt cetatean roman si ma voi casatori in Olanda cu un cetatean olandez. De la primaria unde locuiesc mi-au cerut un document care sa ateste ca nu ... (vezi toată discuția)
Procura spania meteorarlg meteorarlg Bun gasit. Sora mea care este rezident in Spania i-a facut o procura generala mamei care locueste in Romania. Pentru a putea fi folosita trebuie sa contina ... (vezi toată discuția)