Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Inscrierea copiilor in clasa pregatitoare 2019 2020
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Inscrierea copiilor in clasa pregatitoare 2019 2020

Buna ziua. Va rog sa ma ajutati cu o lamurire in ceea ce priveste inscrierea copiilor la scoala de circumscriptie. Practic mi-am inscris copilul in clasa pregatitoare la scoala din circumscriptie in ultima zi din prima etapa de inscriere. Acum copilul meu nu se afla pe nici o lista, deoarece a fost inscris in ultima zi din prima etapa si secretariatul imi spune ca deja se ocupasera locurile alocate si sa asteptam pana in septembrie. As dori sa stiu in septembrie copilul meu va avea loc la scoala de circumscriptie sau voi fi nevoita sa il inscriu la alta scoala pe locurile ramase vacante? Va multumesc
Il veti inscrie la alta scoala pe locurile ramase vacante.

Depuneti, intre timp, o sesizare la ISJ.

Citez :
[ link extern ]
EXISTĂ SUFICIENTE LOCURI PENTRU COPII ÎN CLASA PREGĂTITOARE?

Da, fiecare copil are un loc asigurat. Numărul de locuri alocat prin cifra de şcolarizare pentru clasa pregătitoare este mai mare decât numărul copiilor care au împlinit vârsta pentru a începe învăţământul primar.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Va multumesc