Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Reziliere contract avocata
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Reziliere contract avocata

Astazi reziliez contractul cu avocata. Cand merg la ea, daca ii cer tot ce a primit legat de proces pe adresa de corespobdenta data la cabinetul ei, e obligata conform unei legi sa mi le dea sau nu? Tot ce a primit doar mi'a comunicat, nu mi'a dat ca act, fizic.
Care este procedura de reziliere?
Dupa aceea trebuie sa depun la Parchet si la Tribunal copie dupa reziliere, banuiesc, pentru ca vreau ca adresa de corespondenta sa fie de acum incolo la adresa de domiciliu.
Multumesc.
Daca fondul s'a terminat iar judecatorul a dat hotararea pe 3 mai, eu daca ma duc astazi sa reziliez contractul o pot face incepand cu acea data?
Multumesc.
Rezilierea opereză numai pentru viitor, nu și pentru trecut. Deci nu puteți rezilia cu începere din trecut.