Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... AUTOTURISM VANDUT
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

AUTOTURISM VANDUT

Am vandut un autoturism si nu am scris in certificatul de inmatriculare instrainat lui..........Noul cumparator nu la inmatriculat si a fost prins fara rovigneta ,procesul verbal a venit la mine cu amenda .Am fost la politia rutiera si mi s-a spus ca numai cu hotarare judecatoreasca poate sa mi-l radieze .Ce trebuie sa fac si ce documente .
Chiar nu este nimeni competent sa raspunda la aceasta intrebare .TRIST !