Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... e legal?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

e legal?

Buna ziua, Lucrez la o firma de paza,pana in lunas eptembrie 2017 am fost angajat cu salariu minim 1450lei prin AJOFM Prahova ,dupa aceeia din octombrie 2017 in declaratia 112 de la fisc la baza de calcul salarizare esten ,90 lei, somaj nu se retine ,sanatate 10 lei, pensii 24 lei , inpozit nu se retine...nu am semnat nici ca mi sa desfacut contractul de munca in septembrie 2017 ,dar nici ca am alt contract de zilier,
Am luat adeve,rinta si de la ITM Prahova unde in acea adeverinta imi arata ca am lucrat din octombrie 2017 maxim 5 zile lunar cel mai mult 1
ESTE LEGAL?
CE PUTEM FACE PENTRU INCEPUT?
Puteti actiona in instanta angajatorul pe baza datelor luate de la ITM.
multumesc