avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 967 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Cafeneaua avocaţilor Trecerea granitei cu masina altcuiva
Discuție deschisă în Cafeneaua avocaţilor

Trecerea granitei cu masina altcuiva

Salut , la vară vreau sa ma duc jn vacanță la bulgari , o sa ma duc cu masina unchiului meu , am nevoie de acte ceva , procura , ca sa trec vama?
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 10:02, 11 Mai 2019
Imputernicire
Nu aveti nevoie de nimic special, talonul cu itp valabil , asigurare..

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot parasi tara cu o masina inmatriculata pe firma dobandita in urma unei licitatii? Ionut_Gabriel Ionut_Gabriel Buna seara,intentionez sa parasesc tara curand cu masina personala! Masina care o detin a fost cumparata in urma unei licitatii! In talonul masinii este trecut ... (vezi toată discuția)
Parasire tara cu o masina care nu este pe numele tau. cetatean03 cetatean03 Buna seara! In weekend as vrea sa plec in Sofia, Bulgaria si sa trec vama Ruse-Giurgiu. Problema este ca masina cu care doresc sa plec este pe numele tatalui ... (vezi toată discuția)
Scos masina din tara cu fiul proprietarului in scaunul din dreapta chevyhotrod56 chevyhotrod56 Buna ziua! Am o nelamurire despre care am auzit pareri impartite si anume, vreau sa plec cu un prieten in Bulgaria intr-o vacanta scurta de cateva zile. Am ... (vezi toată discuția)