Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Agresata fizic de o necunoscută,poliția a refuzat ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Agresata fizic de o necunoscută,poliția a refuzat să se prezinte la fata locului

Mama mea,persoana in varsta,bătrâna,a fost agresata fizic de o necunoscută. A sunat la 112 și cel care a răspuns a refuzat să trimită un echipaj de poliție la fata locului.I a spus mamei mele sa se duca ea la sectia din zona unde s a produs accidentul.Mama find în vârstă si lovită.Mama a refuzat.Si i a închis telefonul cel de la 112 .Mama a sunat sa cheme ambulanța care de asemenea a refuzat să vină.O doamnă a avut sa o ajute pe mama si a sunat dansa si i a amenințat că dacă nu trimit o ambulanță ii va reclama.Abia după 4 telefoane au acceptat să vină.In ce tara traim.Cred ca daca ar fi fost înjunghiata la fel ar fi fost tratată.Unde pot depune o sesizare pentru ce s a intamplat?
Formulati si depuneti o sesizare scrisa la sectia de politie din proximitate.