Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Contract prestari servicii cu data retroactiva.
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Contract prestari servicii cu data retroactiva.

Buna ziua ! in luna a 12-2013 sub anumite presiuni am incheiat un contract intre Firma de salubrizare si firma pe care o detin pentru ridicarea gunoiului. In luna 06-2014 am inchis firma si am trimis cartre ei o cerere de reziliere.

Pana aici toate bune.

Astazi am primit o citatie de la judecatorie cum ca nu am achitat anumite restante. Insa in contractul incheiat la 08.12.2013 este o rubrica in care cel care a intocmit contractul a specificat ca prezentul contract intra in viguare cu data de 01.08.2013 deci retroactiv.

Este legal asa ceva ?

Va multumesc anticipat.
velicucristian, utilizator
Inca o intrebare ! Dupa ce m-am informat putin din luna 06.2014 pana in prezent au a fost depasit temenul de 3 ani si se aplica prescriptia ! Daca este corect ce am gasit dupa putina documentare va rog sa imi comunicati si un articol de lege.

Multumesc !