Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

somaj

buna ziuna.sunt o tanara mamica care in curand va termina indemnizatia de crestere a copilului,as dori sa stiu daca pot beneficia de indemnizatia de somaj,in cazul in care sunt in an2 la master?
daca nu ati avut loc de munca inainte de a intra in ingrijirea copilului si nu aveti nici studiile terminate, nu.
Am avut un loc de munca,dar de la locul de munca m-au dat in somaj in luna a 7a de sarcina si prin intermediul somajului am intrat in concediul de crestere a copilului. Doream sa stiu daca studiile ma impiedica sa beneficiez de somaj.va multumesc