avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 937 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Decizie de încetare a c.i.m.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Decizie de încetare a c.i.m.

Cine trebuie sa imi dea decizia de încetare c.i.m.? Angajatorul sau contabila? Trebuie sa fie scrisa de mana sau la calculator?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:05, 14 Mai 2019
Persoana care are astfel de atributii va poate inmana un exemplar de pe decizia de incetare a c.i.m. sau va poate fi treimisa prin posta.

Legislatia nu prevede modul de redactare a deciziei de incetare a c.i.m. , la calculator sau scrisa de mana.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incetarea contractului de munca, fara preaviz roxana_rox87 roxana_rox87 Buna ziua! Acum 3 saptamani am fost chema la un interviu pentru un post de call-center, pentru un magazin on-line! Mi s-a comunicat ce am de facut (facturare + ... (vezi toată discuția)
Demisie-concediere flo1982 flo1982 Buna ziua, Cu o rugaminte, va rog sa mi spune-ti in cazul in care eu am facut cererea de demisie, semnata dar nu am si eu o copie se poate lua in ... (vezi toată discuția)
Contract munca ioanandrei ioanandrei Va rog , sa ma lamuriti pentru urmatoarea situatie : S-a emis o DECIZIE de incetare a unui contract de munca . Aceasta a fost redactata in 2 exemplare : 1 ... (vezi toată discuția)