Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Decizie de încetare a c.i.m.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Decizie de încetare a c.i.m.

Cine trebuie sa imi dea decizia de încetare c.i.m.? Angajatorul sau contabila? Trebuie sa fie scrisa de mana sau la calculator?
Persoana care are astfel de atributii va poate inmana un exemplar de pe decizia de incetare a c.i.m. sau va poate fi treimisa prin posta.

Legislatia nu prevede modul de redactare a deciziei de incetare a c.i.m. , la calculator sau scrisa de mana.