Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu prenatal
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu prenatal

Bună ziua, având in vedere ca în săptămâna 25 de sarcina mi se termina concediul de risc maternal , când pot ieși în prenatal considerând data probabila a nașterii 23 septembrie? Mulțumesc anticipat
Buna ziua!
Daca acest concediu nu va depasi 84 de zile, dar. trebuie sa va ramana obligatoriu minim 42 de zile de concediu postnatal...
Puteti intra in concediu medical prenatal cu 63 de zile inainte de data previzibila a nasterii, dar nu mai devreme de a 84-a zi anterioara acestei date.