avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2108 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Plata întreținere când nu locuiește nimeni
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Plata întreținere când nu locuiește nimeni

Buna ziua! As dori să știu dacă într-un apartament nu locuiește nimeni și este înștiințată asociația de proprietari, in scris, care sunt obligațiile de plata pe care le are proprietarul apartamentului lăsat liber?
Mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 11:48, 17 Mai 2019
Trebuie să plătească doar cota-parte indiviză.
Multumesc pentru raspuns!
Daca detineti proprietate in imobil de locuit in comun,disp L nr 196/2018 obliga sa achitati lunar cote parti comune

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună seara! am cumpărat un apartament, dar este liber, nu locuiește ... Andu19 Andu19 Bună seara! Am cumpărat un apartament, dar este liber, nu locuiește nimeni în el. Trebuie să plătesc întreținerea unde găsesc mai multe ... (vezi toată discuția)
Buna seara, va rog sa ma ajutati cu un raspuns. ce cheltuieli ... L. M L. M Buna seara, Va rog sa ma ajutati cu un raspuns. Ce cheltuieli trebuie sa platesc la asociatia de locatari, chiar daca nu locuieste numeni in apartament? (vezi toată discuția)
Am cumparat un apartament semifinisat pt. copilul meu minor. ... Mirela64 Mirela64 Am cumparat un apartament semifinisat pt. copilul meu minor. Am obligția să plătesc fondul de rulment și alte ... (vezi toată discuția)