Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Plata întreținere când nu locuiește nimeni
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Plata întreținere când nu locuiește nimeni

Buna ziua! As dori să știu dacă într-un apartament nu locuiește nimeni și este înștiințată asociația de proprietari, in scris, care sunt obligațiile de plata pe care le are proprietarul apartamentului lăsat liber?
Mulțumesc!
Trebuie să plătească doar cota-parte indiviză.
Multumesc pentru raspuns!
Daca detineti proprietate in imobil de locuit in comun,disp L nr 196/2018 obliga sa achitati lunar cote parti comune