Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Vreau sa renunt la actiunile mele dintr-un SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Vreau sa renunt la actiunile mele dintr-un SRL

Am 50% dintr-un SRL si vreau sa renunt parteneriat. As vrea sa iau si eu o parte din marfa aflata pe stoc. Se poate ca societatea sa-mi factureze mie ( am infiintat alt sc ) marfa cu discount 100% si astfel sa preiau aceasta marfa ?

.... Se poate ca societatea sa-mi factureze mie ( am infiintat alt sc ) marfa cu discount 100% si astfel sa preiau aceasta marfa ?

Nu. Vezi Cod Fiscal
eu din cate stiu, nu