Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Trebuie să dezbatem succesiunea după tata, dar ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Trebuie să dezbatem succesiunea după tata, dar frații mei sunt prin străinătate. Îmi poate face unul dintre ei procură ca să-l reprezint, și cât timp e valabilă acea procură?

Bună ziua tatăl meu a decent de curând și apartamentul era trecut doar pe numele lui, care ar fi procedura, mama e (era) căsătorita cu el și în total suntem 3 copii, dar frați mei sunt plecați prin străinătate
Unu din ei Îmi poate face procura pe numele meu ca să îl reprezint eu? Și cât e valabila acea procura. Mulțumesc
Manuela Rășină, administrator
3 ani. Eu am procura facuta la un notar turc ,nu are termen de valabilitate...asa ca ..
Daca nu stipulati dvs un termen. o puteti folosi in termen de 3 ani.
Faceti-o pe 5 ani.
Da, dar numai la Consulat. Procura e valabilă 3 ani. Este un interval de timp mai mult decat suficient ca să dezbateti succesiunea.