Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Asset deal sau share deal?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Asset deal sau share deal?

Buna seara,

Am la vanzare un teren intravilan si am fost contactat de o companie care ar dori sa il cumpere.Ei m-au intrebat cum doreste proprietarul sa vanda asset deal sau share deal?Proprietarul nu intelege despre ce este vorba in termeni economico-juridici,asa ca poate ma ajuta cineva cu 1-2 explicatii mai din popor ce presupune fiecare.
Accesati link-ul de mai jos. Poate va este de folos.
[ link extern ]