avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 598 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Ce inseamna \"admite in parte cererea(actiunea) la ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Ce inseamna "admite in parte cererea(actiunea) la instanta

Buna ziua,
Am lucrat 9 luni la o firma, iar pe ultimele 6 luni nu mi-au dat salariul.
I-am dat in judecata, m-am reprezentat singur. Am avut prima infatisare acum o luna de zile, infatisare la care judecatoarea a solicitatat angajatorului sa faca dovada ca mi-a platit salariul aferent lunilor restante.
Angajatorul nu a dat nici un raspuns. Ieri am avut a doua infatisare.
Astazi pe portalul tribunalului a aparut :
Tip solutie: Admite in parte cererea
Solutia pe scurt: admite în parte acţiunea.
Ce inseamna : am castigat, trebuie sa fac recurs?
Va rog spuneti-mi cum sa procedez mai departe.
Cel mai recent răspuns: alexutzuuuu , utilizator 17:16, 22 Mai 2019
Ai castigat partial, asteapta hotararea.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cine a castigat acest proces? GabiM26 GabiM26 Cine a castigat acest proces: reclamantul sau recurentul? \\\\"Tip solutie: Recurs (alte soluţii) Solutia pe scurt: În rejudecare, după admiterea ... (vezi toată discuția)
Am dat in judecata pentru recuperarea taxei de mediu 2013 si am pierdut procesul razvy_mrc razvy_mrc Buna ziua, In luna august a anului 2013 am inmatriculat un autoturism si am platit o taxa de 4362 ron, am dat dosarul unei doamne avocate care mi-a zis ca voi ... (vezi toată discuția)
Caz pitesti DL.DAN DL.DAN Ma puteti ajuta cu numarul de dosar al debitorului din PITESTI catre BCR?Este persoana fizica,a deschis proces impotriva paratei BCR deoarece aceasta nu a ... (vezi toată discuția)