Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Ce inseamna \"admite in parte cererea(actiunea) la ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Ce inseamna "admite in parte cererea(actiunea) la instanta

Buna ziua,
Am lucrat 9 luni la o firma, iar pe ultimele 6 luni nu mi-au dat salariul.
I-am dat in judecata, m-am reprezentat singur. Am avut prima infatisare acum o luna de zile, infatisare la care judecatoarea a solicitatat angajatorului sa faca dovada ca mi-a platit salariul aferent lunilor restante.
Angajatorul nu a dat nici un raspuns. Ieri am avut a doua infatisare.
Astazi pe portalul tribunalului a aparut :
Tip solutie: Admite in parte cererea
Solutia pe scurt: admite în parte acţiunea.
Ce inseamna : am castigat, trebuie sa fac recurs?
Va rog spuneti-mi cum sa procedez mai departe.
Ai castigat partial, asteapta hotararea.