Forum AvocatNet Italia Probleme juridice de familie Hartuire
Discuție deschisă în Probleme juridice de familie

Hartuire

Sint haruita verbal si se foloseste de adresa mea de email si numarul de telefon pe diverse situri obscene,anunturi,colete.persoana in cauza este fostul sot si toate aceste se trimit din italia.unde ma pot adresa.multumesc.
Plangere la politie sau parchet.
Ar fi insa indicat inainte sa consultati un avocat caruia sa-i expuneti pe larg situatia de fapt.
Contractați servicii avocațiale pentru a vi se formula o plângere penală, eventual o acțiune în răspundere civilă delictuală; demersurile necesare vor fi luate după ce-i expuneți situația de fapt în mod exhaustiv.