avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 461 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Am fost prins la furat, împreună cu un prieten, ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Am fost prins la furat, împreună cu un prieten, într-un supermarket. El mai are dosare pentru așa ceva, dar eu sunt la prima abatere. Ce pot să pățesc?

Aseară la ora 21:30 impreuna cu un prieten am fost prinsi la furat eu in valoare de 900 de lei si prietenul meu de 800 problema este ca el mai are dosare de genul asta ... Eu nu am dar am mai furat acolo si eu si el ... Ne-au așteptat afară si pe urma ne-au băgat înapoi în magazin ne-au dus in spate si acolo ne-am descarcat si au scanat ce o sa pățesc daca sunt la prima abatere
Ce o sa se întâmple legat de cazierul meu daca magazinul depune plângere
Ultima modificare: Luni, 3 Iunie 2019
Manuela Rășină, administrator
Cel mai recent răspuns: Augusti1987 , utilizator 22:11, 31 Octombrie 2022
Daca nu sunteti recidivist, nu ajungeti la puscarie.
Trebuie să gasesc un avocat de pe acum sau sa mai aștept ?
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Du-te la un magazin de avocati...poate iei unu' la pret redus sau, si mai bine, aplici "metoda" deja folosita in meseria ce se pare ca ti-ai ales-o.
Eu ti-as recomanda sa mai astepti, poate nu patesti nimic....sau poate primesti ce meriti
Ultima modificare: Luni, 3 Iunie 2019
tomaion, utilizator
Salut eu am fost prins la furat în germania în magazinul kaufland în 2018 si am primit o amenda de 150 da euro pe care nu am achitato daca ma poate ajuta cnv sa aflu ce mi se poate întanpla daca sunt oprit si verificat de politie sau cat sar fi putut mari amenda

tomaion a scris:

Du-te la un magazin de avocati...poate iei unu' la pret redus sau, si mai bine, aplici "metoda" deja folosita in meseria ce se pare ca ti-ai ales-o.
Eu ti-as recomanda sa mai astepti, poate nu patesti nimic....sau poate primesti ce meriti

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Furt cu valoare redusa in germania Dees Dees Buna ziua , sint speriata. Ieri am fost prinsa intr-un magazin de haine ca am furat in valoare de 24 de euro.. In Germania Mi-e frica tare . Este prima ... (vezi toată discuția)
Judecată in lipsă. Reska Reska Bună seara, anul trecut pe 06.12.2017, am fost la Kaufland si am furat o boxa de 40 de lei, am fost prins la iesirea din magazin, ţin să precizez că am 18 ... (vezi toată discuția)
Furt în germania Elisa_13 Elisa_13 Bună ziua o prietena are o problema cred ca grava,vreau sa întreb ceva ca sa știm ce va fi! Acum 2 ani a fost prinsa cu cineva furând din kaufland apoi a ... (vezi toată discuția)