Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Act vanzare cumparare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Act vanzare cumparare

Se poate face act de vanzare cumparare doar unuia din cei 4 copii,mentionez ca proprietara este in varsta,a suferit un accident cerebral si vrea sa vanda unuia din copii apartamentul???
abrassu, utilizator
Buna ziua,
Daca este in deplinatatea facultatilor mentale si este singur proprietar (sau s-a dezbatut succesiunea si i-a revenit lui tot) atunci DA! Nimeni nu este obligat sa lase mostenire fiind in drept sa dispuna de TOATE bunurile lui atata timp cat traieste.